Sonda konduktancyjna ciśnieniowa typu SKC - 201.150 P - Elektromontex
logo
Opis produktu
Dane techniczne
Sposób montażu
Zastosowanie
Pliki do pobrania
Sonda konduktancyjna ciśnieniowa typu SKC - 201.150 P

Do instalacji max.: 3 elektrody prętowe lub linkowe(dwa lub trzy poziomy). Główną część sondy stanowi głowica, wykonana jest ona w formie walca z wysokogatunkowej stali kwasoodpornej i posiada gwint R1 (rurowy stożkowy) służący do montażu w gwintowanym krućcu wspawanym w zbiornik. W dolnej części głowicy jest walcowy izolator wykonany z wysokiej jakości tworzywa PTFE, które są dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi lub wodą (sondy mają świadectwo PZH). W izolatorze są zatopione trzy metalowe tuleje z gwintem wewnętrznym M4, w które montuje się metalowe elektrody wykonane z pręta fi 4mm
(wyk. ze stali kwasoodpornej).


Pręty elektrod mają różną długość, dostosowaną do wysokości sygnalizacji poziomów cieczy w zbiorniku. Pręty mogą mieć długość do 2000mm. Powyżej tej długości zaleca się montować w sondzie elektrody wykonane z linki stalowej kwasoodpornej pokrytej tworzywem wysokiej jakości PVC.

Pręty lub linki elektrod sondy mogą być zamawiane o długości wyliczonej do danego poziomu, lub mogą być zamówione o nieco większej długości, a dopiero na obiekcie podczas rozruchu technologicznego w prosty sposób się je docina na odpowiedni wymiar.

W wykonaniu standardowym elektrody prętowe są zawsze pokryte wysokiej jakości tworzywem sztucznym PU lub PVDF, co zapewnia sondzie dużą odporność na zabrudzenia szlamem, kamieniem mineralnym pianą i innymi szkodliwymi osadami.

Sondy są wykonywane na górne temperatury znamionowe cieczy: 95°C lub 150°C. Te temperatury są to wartości długoterminowe, bowiem krótkotrwale ( do 15min.) temperatura może być wyższa o 15 ... 20°C.

Bardzo mocna konstrukcja zapewnia pracę sondy w zbiornikach ciśnieniowych, znamionowe ciśnienie robocze dla górnego zakresu temperatury wynosi: 1,6 MPa (16 barów), ale dla temperatur niższych może być odpowiednio wyższe: 4,OMPa/25°C. oraz dla 2,5MPa/60°C.

W standartowym wykonaniu w górnej części głowicy jest zabudowane gniazdo przyłącza elektrycznego.System gniazdo-wtyczka ma stopień ochrony obudowy IP67, co w warunkach przemysłowych zapewnia wodoszczelność połączenia elektrycznego.

W komplecie do sondy jest dostarczana odpowiednia wtyczka z zainstalowanym elastycznym kablem wielożylowym. Kabel ma jedną żyłę o barwie żółtozielonej, która jest połączona z metalowym korpusem glowicy sondy, pozostałe żyły są ponumerowane połączone z poszczególnymi elektrodami sondy. Płaszcz kabla jest odporny na trudne warunki zewnętrzne, jest olejoodporny i odporny na promieniowanie słoneczne.

Sondy konduktancyjne SKC-201 współpracują z sygnalizatorami poziomu cieczy typu:

  • ELCLUWO 110S
  • ELCLUWO 111S
  • ELCLUWO 112S
  • ELCLUWO 114S
  • ELCLUWO 116S

Sondy konduktancyjnie SKC-201 mogą być zastąpione przez sondę kompaktową typu

ELCLUWO 202C.
Więcej informacji na temat sond można uzyskać telefonicznie lub emailem. Przykłady aplikacji są dostępne na naszych stronach internetowych.

Copyright © 2011 Elektromontex. Wszelkie prawa zastrzeżone.