Sondy konduktancyjne ciśnieniowe serii SKC - 101.200P - Elektromontex
Menu produktów
Na skróty
Szybki kontakt
Opis produktu
Dane techniczne
Zastosowanie
Pliki do pobrania
Sondy konduktancyjne ciśnieniowe serii SKC - 101.200P

Do instalacji jedna elektroda prętowa lub linkowa (jeden poziom). Główną część sondy stanowi uniwersalna otwierana głowica, wykonana jest ona z aluminium oraz w części dolnej z wysokiej jakości stali kwasoodpornej, posiada gwint R ½ (rurowy stożkowy) służący do montażu w gwintowanym krućcu wspawanym w zbiornik. W dolnej części głowicy jest walcowy izolator wykonany z wysokiej jakości tworzywa PVDF(lub PTFE), które są dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi lub wodą (sondy mają świadectwo PZH). W izolatorze jest zatopiona metalowa tuleja z gwintem wewnętrznym M4, w którą montuje się metalową elektrodę wykonaną z pręta fi 4mm (wyk. ze stali kwasoodpornej lub tytanu).

Pręt elektrody ma różną długość, dostosowaną do wysokości sygnalizacji poziomów cieczy w zbiorniku. Pręty mogą mieć długość do 2000mm. Powyżej tej długości zaleca się montować w sondzie elektrody wykonane z linki stalowej kwasoodpornej pokrytej tworzywem wysokiej jakości FEP.

Pręty lub linki elektrod sondy mogą być zamawiane o długości wyliczonej do danego poziomu, lub mogą być zamówione o nieco większej długości, a dopiero na obiekcie podczas rozruchu technologicznego w prosty sposób się je docina na odpowiedni wymiar.

W wykonaniu standardowym elektrody prętowe są zawsze pokryte wysokiej jakości tworzywem sztucznym PU lub PVDF, co zapewnia sondzie dużą odporność na zabrudzenia szlamem, kamieniem mineralnym pianą i innymi szkodliwymi osadami.

Sondy są wykonywane na górne temperatury znamionowe cieczy: 95°C / 150°C / 200°C. Te temperatury są to wartości długoterminowe, bowiem krótkotrwale ( do 15min.) temperatura może być wyższa o 15 ... 20°C.

Bardzo mocna konstrukcja zapewnia pracę sondy w zbiornikach ciśnieniowych, znamionowe ciśnienie robocze dla górnego zakresu temperatury wynosi: 1,6 MPa (16 barów), ale dla temperatur niższych może być odpowiednio wyższe: 4,OMPa/25°C. oraz dla 2,5MPa/60°C.

W standartowym wykonaniu w górnej części głowicy jest zabudowane gniazdo przyłącza elektrycznego o stopiniu ochrony obudowy IP65, co w warunkach przemysłowych zapewnia wodoszczelność połączenia elektrycznego.

W komplecie do sondy jest dostarczana odpowiednia wtyczka z zainstalowanym elastycznym kablem wielożylowym. Kabel ma jedną żyłę o barwie żółtozielonej, która jest połączona z korpusem glowicy sondy, pozostała żyła jest połączona z elektrodą sondy. Płaszcz kabla jest odporny na trudne warunki zewnętrzne, jest olejoodporny i odporny na promieniowanie słoneczne.

Sondy Konduktancyjne SKC-101 współpracują z sygnalizatorami poziomu cieczy typu

  • ELCLUWO 110S
  • ELCLUWO 111S
  • ELCLUWO 112S
  • ELCLUWO 114S
  • ELCLUWO 116S

 

Więcej informacji na temat sond można uzyskać telefonicznie lub emailem. Przykłady aplikacji są dostępne na naszych stronach internetowych.

cofnij